Za mną wiaruchna! ... na spotkanie z Marią Konopnicką

Dnia 3 czerwca o godz. 15.00 rozpoczęła się w szkole w Kotlinie "Noc z książką" pod hasłem " Za mną wiaruchna!... na spotkanie z Marią Konopnicką".

Projekt został przygotowany w ramach Banku Pomysłów Inicjatyw Kulturowych Społeczności Gminy Kotlin. Celem projektu była popularyzacja twórczości Marii Konopnickiej, zapoznanie dzieci z gwarą Ziemi Jarocińskiej, no i oczywiście dobra zabawa. Projekt został przygotowany dla dzieci z terenu gminy Kotlin. Uczestnikami projektu opiekowali się: Agnieszka Staszak, Elżbieta Mikołajczak, Katarzyna Rożek, Magdalena Olejniczak, Martyna Mikler, Beata Skowrońska. Na spotkanie przybyło 52 uczniów ze szkoły w Kotlinie, Magniuszewicach i Sławoszewa. Prawie wszyscy pięknie przebrani w strój wybranego przez siebie bohatera książki Marii Konopnickiej.

Impreza rozpoczęła się spotkaniem autorskim z panią Jadwigą Podeszwą, specjalistką od gwary Ziemi Jarocińskiej i autorką książki dla dzieci "Pusia i Mikaduś, czyli kocio-psie sprawki" oraz panią Reginą Gruchalską ilustratorką książki pani Jadwigi.

Kolejnym punktem spotkania były gry i zabawy związane z twórczością patronki szkoły. Ogłoszony został także konkurs na najlepszy strój wybranego przez siebie bohatera.Nagrody dla uczestników konkursów zostały ufundowane przez Stowarzyszenie "Przyszłość Kotlina".  Po emocjach konkursowych przyszedł czas na podwieczorek. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Kotlinie- p. Danuta Nowakowska i p. Elżbieta Rebelka upiekły ponad 120 rogalików. Nastepnie, zaplanowano zabawy na świeżym powietrzu. Na boisku szkolnym dzieci rysowały postacie z utworów Marii Konopnickiej, potem puszczały bańki mydlane. O godzinie 21.00 wybraliśmy się z wizytą do piekarni GS Kotlin, aby przyjrzeć się z bliska pracy piekarza i upiec bułeczki. Po wizycie w piekarni przyszedł czas na projekcie filmu pt. "Mały dinozaur" oraz głośne czytanie utworów Marii Konopnickiej. Uczniowie przygotowali sobie miejsca do spania - rozłożyli w bibliotece i świetlicy karimaty i śpiwory.

Po śniadaniu uczestnicy projektu rozeszli się do domu. Impreza zakończyła się o godz. 9.00 rano 4.06.2016r.