Ruszył Projekt Młodzież w działaniu - Pomidory na Start

W Gminie Kotlin rusza projekt „Pomidory na start”.

Projekt został stworzony przez grupę młodych dziewczyn – wolontariuszek  z Kotlina i planowany jest na okres od maja do października 2013 r.

W ramach projektu dzieci i młodzież wezmą udział w zajęciach pozalekcyjnych, uczestniczyć będą w edukacji  poza formalnej. Wolontariusze poprowadzą zajęcia: integracyjne, artystyczne, sportowe kulinarne, wokalne i fotograficzne. Ponadto zostanie zorganizowany blok o charakterze kulturowym i europejskim, podczas którego dzieci sfotografują˛ swoje najbliższe otoczenie.

Grupa inicjatywna: Chcemy pokazać dzieciakom, że  jesteśmy równi we współczesnym świecie a także uczyć  ich przez zabawę˛ i aktywne uczestnictwo. Wszystkie spotkania i warsztaty prowadzą wolontariusze , czyli my - członkowie grupy inicjatywnej.

Celem projektu jest:

- zachęcenie do aktywności,

-  poczucia tożsamości z wsią

- ,rozbudzenie pasji do wolontariatu. Wszystko to w tematyce pomidora.

Projekt zakończy się˛ wydaniem pocztówki oraz kalendarza ze zdjęciami uczestników projektu oraz pomidorowa˛ sobota˛ - Świętem  pomidora - konkursem piosenki o pomidorze. Spotkanie podsumowujące będzie miało na celu promowanie projektu w społeczności lokalnej. Zatem czekamy na rezultaty.

Projekt powstał w ramach programu „Młodzież w działaniu” , przy wsparciu biblioteki Publicznej Gminy Kotlin.