23 kwiecień - Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

W dniu 26 kwietnia 2017r. z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich gościliśmy w naszej bibliotece uczniów klasy II Szkoły Podstawiwej im. M. Konopnickiej w Kotlinie wraz z Panią Wychowowczynią Małgorzatą Cychnerską. Zaproszonym gościem była Pani Katarzyna Witwicka - bibliotekarz Książnicy Pedagogicznej w Jarocinie.

Święto książki wywodzi się z Katalonii ( Hiszpania) a po raz pierwszy zorganizowano je w 1926r. Obecnie każdy kto w tym rejonie Hiszpani kupi książkę w dniu 23 kwietnia otrzymuje z nią kwiat.

Na zakończenie naszego spotkania dzieci zostały obdarowane książką a zamiast kwiatka dostały lizaka.

"Czytanie rozwija rozum młodzieży, odmładza charakter starca, uszlachetnia w chwilach pomyślności, daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach"